Warsztaty komiksowe ze Zbigniewem Masternakiem

obrazek

    

        12.02.2019 / Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła młodzież z  klasy 4 i 5 Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej na warsztaty komiksowe.

         Przeprowadził je Pan Zbigniew Masternak – pisarz, dziennikarz, scenarzysta filmowy ( min. Świat według Kiepskich), twórca  komiksów , autor cyklu powieściowego „ Księstwo”( tu. Chmurołap,  Niech żyje wolność, Scyzoryk).


Nowa siedziba Biblioteki w Łostówce

obrazek


Od 1 lutego 2019 r. Biblioteka Publiczna w Łostówce ma nową siedzibę. Księgozbiór został przeniesiony z budynku szkoły do wyremontowanych pomieszczeń w remizie OSP. Czytelnicy mają teraz do dyspozycji wypożyczalnię oraz czytelnię ze stanowiskiem komputerowym. 


A w Rabie Niżnej zmiany...

obrazek

27.12. 2018r. przeszła na emeryturę  bibliotekarka  Biblioteki Publicznej w Rabie Niżnej -  Pani Halina Jugowicz .  Dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej z/s w Kasince Małej pracowała od 15.01.2007 r.

       Zawsze uczynna , miła , kompetentna . Oddana  czytelnikom i książkom. Pod przyjaznym dachem rabiańskiej biblioteki przy znacznym współudziale Pani Halinki powstało i funkcjonuje do dziś prężnie lokalne Koło Tradycji Ludowej  pod nazwą „ Baby z Raby” . Panie  systematycznie spotykają się w progach miejscowej książnicy  poznając techniki decopage’u , malowania na szkle, przygotowywania kompozycji kwiatowych,  regionalnych  wypieków i oraz innych  form twórczej działalności.

         Za wszystkie te lata współpracy dziękujemy serdecznie Pani Halinie. Życzymy zdrowia i realizacji jeszcze wielu ciekawych pomysłów.

Na bibliotekarskim stanowisku zastąpiła ją Pani Edyta Kościelniak , której życzymy wielu sukcesów i  satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

                                                                      Dyrekcja i pracownicy

                                                       GBP w Mszanie Dolnej z/s w Kasince Małej


Listopadowe odwiedziny

obrazek

    7 listopada 2018 roku Bibliotekę Publiczną w Kasince Małej odwiedziła klasa ,,0’’ ze Szkoły Podstawowej nr 1, wraz z wychowawczynią panią Lucyną Bieniek.

    Tematem spotkania była historia powstania Kasinki Małej. Dzieci pochwaliły się swoją wiedzą na ten temat oraz wysłuchały legendy o Kasince Małej i ,,Zimnej Dziurze’’. Z racji zbliżającego się święta 11 Listopada uczniowie wyrecytowali wiersz o barwach narodowych Polski oraz odśpiewali zwrotkę Mazurka Dąbrowskiego.

  Bibliotekarka  - pani  Aneta Skolarus  wprowadziła również dzieci w zasady funkcjonowania GBP i opowiedziała o swojej pracy, odpowiadając na liczne pytania. Uczniowie ,, zerówki” obiecali wrócić do biblioteki w towarzystwie rodziców, dziadków i starszego rodzeństwa.

                                                                                                                                                                                                           


Narodowe Czytanie 2018

obrazek

Narodowe Czytane 2018   

Gminna Biblioteka Publiczna  Mszana Dolna z/s w Kasince Małej kolejny raz włączyła się do akcji Narodowego Czytania zainicjowanej  już w 2012 r.   przez prezydenta RP.  

      Tegoroczną lekturą  zostało „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego

 Zwłaszcza w obliczu  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dobrze jest na nowo przeczytać „Przedwiośnie” i raz jeszcze przekonać się  o tym, że nasza literatura stanowi integralną część narodowej kultury.


Wakacje z Biblioteką

obrazek

WAKACYJNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE  - 2018

W dniach 02.07 - 13.07.2018   Biblioteka Publiczna W Kasinie Wielkiej przeprowadziła już po raz kolejny  letnią akcję pod hasłem „ Wakacyjne spotkania w bibliotece”

Każdego dnia pracy placówki w godz. Od 10.00 do 13.00 zapraszaliśmy dzieci  ze szkoły podstawowej pozostające w wakacje w domu , aby wspólnie z nami spędziły  swój wolny czas.  W siedmiu  spotkaniach uczestniczyło w sumie ponad 50 osób.   Podczas spotkań dzieci tworzyły prace plastyczne : kolorowały, malowały. Korzystały z różnych form zabaw :  m in.  gry planszowe, puzzle, ”memory„ , twister, „ szalone czoło”, „eurobusiness”, odgadywanie kalamburów , czy „państwa-miasta” i inne.  Nasi młodzi goście wracając do domów zabierali ze sobą kolorowe książki i czasopisma – zapas lektury na czas popołudniowy. Prace, które malowały dzieci - jako pamiątki tych beztroskich wakacyjnych dni będą zdobić wnętrze Biblioteki  .


Zmiana warty

obrazek

Zmiana warty na stanowisku kierownika GBP

Zofia Skolarus, jedyna do tej pory kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej  z/s w Kasince Małej, przechodzi na emeryturę. 25 lipca b.r., podczas spotkania w bibliotece, za całokształt pracy na rzecz Gminy Mszana Dolna podziękowali jej: Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna i Aleksandra Kania, Przewodnicząca Rady Gminy. Do wyrazów wdzięczności za wzorową współpracę dołączyły  pracownice GBP oraz Helena Golińska – Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej.Podsumowanie działalności za 2017 r.

obrazek

 20.02.2018  w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kasince Małej odbyło się spotkanie podsumowujące działalność bibliotek publicznych w 2017r.


Biblioteki zapraszają!

obrazek

Przypominamy , że w  czasie ferii zimowych  wszystkie Biblioteki Publiczne z terenu Gminy Mszana Dolna są otwarte.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.