Wakacje z Biblioteką

obrazek

WAKACYJNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE  - 2018

W dniach 02.07 - 13.07.2018   Biblioteka Publiczna W Kasinie Wielkiej przeprowadziła już po raz kolejny  letnią akcję pod hasłem „ Wakacyjne spotkania w bibliotece”

Każdego dnia pracy placówki w godz. Od 10.00 do 13.00 zapraszaliśmy dzieci  ze szkoły podstawowej pozostające w wakacje w domu , aby wspólnie z nami spędziły  swój wolny czas.  W siedmiu  spotkaniach uczestniczyło w sumie ponad 50 osób.   Podczas spotkań dzieci tworzyły prace plastyczne : kolorowały, malowały. Korzystały z różnych form zabaw :  m in.  gry planszowe, puzzle, ”memory„ , twister, „ szalone czoło”, „eurobusiness”, odgadywanie kalamburów , czy „państwa-miasta” i inne.  Nasi młodzi goście wracając do domów zabierali ze sobą kolorowe książki i czasopisma – zapas lektury na czas popołudniowy. Prace, które malowały dzieci - jako pamiątki tych beztroskich wakacyjnych dni będą zdobić wnętrze Biblioteki  .


Zmiana warty

obrazek

Zmiana warty na stanowisku kierownika GBP

Zofia Skolarus, jedyna do tej pory kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej  z/s w Kasince Małej, przechodzi na emeryturę. 25 lipca b.r., podczas spotkania w bibliotece, za całokształt pracy na rzecz Gminy Mszana Dolna podziękowali jej: Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna i Aleksandra Kania, Przewodnicząca Rady Gminy. Do wyrazów wdzięczności za wzorową współpracę dołączyły  pracownice GBP oraz Helena Golińska – Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej.Podsumowanie działalności za 2017 r.

obrazek

 20.02.2018  w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kasince Małej odbyło się spotkanie podsumowujące działalność bibliotek publicznych w 2017r.


Biblioteki zapraszają!

obrazek

Przypominamy , że w  czasie ferii zimowych  wszystkie Biblioteki Publiczne z terenu Gminy Mszana Dolna są otwarte.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.


Ferie czas rozpocząć!

obrazek

Ferie czas rozpocząć !!!

Klasa 5a z Panią Ewą Ṡlagą odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Kasinie Wielkiej w przededniu ferii zimowych. Dzieci wypożyczyły sobie ciekawe książki na ten wolny czas. Mam nadzieję, że oddając się zasłużonemu wypoczynkowi - nie zabraknie dzieciom śniegu i ochoty na dobrą lekturę. 
Przez okres ferii Biblioteka będzie czynna . Serdecznie zapraszam.!

                                                                                                                         Elżbieta Ciężadlik


Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie

obrazek

Dnia 02.02.2018 r. Bibliotekę Publiczną w Łętowem odwiedziły dzieci z klasy pierwszej miejscowej szkoły podstawowej wraz ze szkolną bibliotekarką, Mirosławą Jarosz.

Podczas krótkiego spotkania z bibliotekarką poznały ogólne zasady korzystania z biblioteki publicznej. Dowiedziały się również że, oprócz literatury dziecięcej, w wypożyczalni można znaleźć  słowniki, encyklopedie, literaturę z różnych dziedzin wiedzy, powieści, czy lektury.

Biblioteka Publiczna – jak sama nazwa wskazuje – jest dla każdego; zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli znajdą tutaj coś dla siebie.


Przedszkolak w świecie książki

obrazek

Dnia 24.11.2017 roku grupa Niedźwiadków i Zuchów z Przedszkola brała udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Łostówce. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką oraz zawodem bibliotekarza, propagowanie idei głośnego czytania oraz promowanie czytania książek i dbania o nie.

W czasie lekcji uczestnicy zostali zapoznani z zasadami przebywania w bibliotece, a także dowiedzieli się  co należy robić, aby być dobrym czytelnikiem i zaprzyjaźnić się z książką. Kolejnym punktem programu było wykonanie misiowych zakładek do książek – specjalnie dla małych czytelników. Następnie dzieci zostały zaproszone do biblioteki, gdzie otrzymały swoje własne karty i pożyczyły książki.

Podczas rozmowy przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach z książką i biblioteką. Kilkoro z nich było wcześniej w Bibliotece Publicznej ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

W sali przedszkolaków powstał wyjątkowy kącik małego czytelnika!!  

                                                                                                                                                         


Gdzie szukać książki...?

obrazek

W październiku i listopadzie Gminna Biblioteka Publiczna w Kasinie Wielkiej   gościła w swoich progach uczniów z klas  4 i 5 ze Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi paniami od języka polskiego : Ewą Ślagą i Justyną Kubowicz.

Dzieci zapoznały się z zasadami wyszukiwania książek w Bibliotece przy swobodnym dostępie do półek, oraz przez katalog komputerowy dostępny ze stron www.gbpkasinka.pl oraz www.szukamksiążki.pl

Młodzi czytelnicy zostali też zachęceni do odwiedzin strony Biblioteki na portalu społecznościowym  Facebook, gdzie publikowane są  min. wszystkie nowości kupowane przez Bibliotekę .

Wszyscy mogli zapoznać się z literaturą dostępną dla swojego wieku. Zobaczyć w jaki sposób rozmieszczone są książki wg. różnych przeznaczeń tj . literatura dziecięca  , dla dorosłych, czy popularnonaukowa.

Sympatyczni goście opuścili Bibliotekę zaopatrzeni w ciekawe lektury na jesienno-zimowe wieczory.

Do zobaczenia wkrótce!


 


Narodowe Czytanie 2017

obrazek

     Gminna Biblioteka Publiczna  Mszana Dolna z/s w Kasince Małej kolejny raz włączyła się do akcji Narodowego Czytania zainicjowanej  już w 2012 r.   przez prezydenta RP.  

      Tegoroczną lekturą wybraną podczas internetowego głosowania zostało „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.