Tymczasem w Rabie Niżnej...

obrazek

             W czerwcu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała nasze czytelniczki „ Baby z Raby „ przypomniały o ginącej tradycji robienia wianków z tej okazji . Wianki mają różnorakie znaczenie: symbolizują ludzką pracę, przypisuje się im leczniczą moc i działanie ochronne, chronią przed piorunami. Piękny i kolorowy wianek, świadczący o odwiecznym związku człowieka z naturą uplotła Pani Stasia Blecharczyk. Na zdjęciu poniżej, autorka prezentująca swoje dzieło.

            Każdego roku "Baby z Raby"  przygotowują palmę wielkanocną, której nie zabrakło również w 2019 r.  Wspólnymi siłami, Panie zrobiły piękną palmę, ozdobioną ręcznie robionymi krokusami z krepiny.

               Wraz z początkiem wakacji, w Bibliotece Publicznej w Rabie Niżnej dzieci wykorzystały stare książki, tworząc prawdziwe arcydzieła. Daliśmy książkom drugie życie, przeistaczając je w jeże, myszki, koty i inne zwierzaki. Już w sierpniu zapraszamy najmłodszych czytelników na dalszy ciąg warsztatów plastycznych.

              Dla miłośników zwierząt nasza biblioteka dedykuje serię gazetek, przypominającą o dniu poszczególnych zwierzaków: 7 kwietnia upamiętniliśmy Dzień Bobra, 30 kwietnia był Ogólnopolski Dzień Koni, 31 maja Dzień Bociana białego, a 1 lipca Dzień Psa. Jaki zwierzak będzie następny? Koniecznie przeglądajcie naszą stronę.

                                                                                                                                                                                                                  Edyta Kościelniak

 

Zobacz więcej zdjęć: