Podsumowanie działalności za 2017 r.

20.02.2018  w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kasince Małej odbyło się spotkanie podsumowujące działalność bibliotek publicznych w 2017r.

   W spotkaniu oprócz pracowników GBP, wziął udział Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, oraz Helena Golińska – instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej i Magdalena Polańska z  referatu „ Kultury i turystyki „Urzędu Gminy Mszana Dolna.

    Pani Helena Golińska zapoznała nas z „Analizą czytelnictwa powiatu limanowskiego za 2017r.”

      Z satysfakcją odnotowaliśmy fakt blisko 40 tysięcy wypożyczeń księgozbioru w ubiegłym roku. Zakupiliśmy ogółem 1987 pozycje , z czego ze środków własnych 1300  i 687 z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu” Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. W naszych  placówkach zarejestrowało się blisko dwa tysiące stałych użytkowników.

       W ubiegłym roku z inicjatywy GBP odbyło się w Kasince Małej spotkanie  autorskie -” Śpiewająca Biblioteka” z piszącą  i malującą dla dzieci Panią  Edytą Zarębską oraz jej mężem Robertem Zarębskim ( muzykiem i kompozytorem).

         Ponadto  kolejny raz włączyliśmy się też w akcję „ Narodowego Czytania „ . W tym roku było to ”Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. 

      Pragniemy zawsze być blisko naszych czytelników, stąd wiele rozmów, lekcji bibliotecznych, konkursów, wspólnych spotkań wakacyjnych czy podczas ferii zimowych, które staramy się przeprowadzać w miarę naszych możliwości. Z uwagą śledzimy rynek wydawniczy i wsłuchujemy się w potrzeby naszych czytelników. Chcemy aby nasi użytkownicy byli usatysfakcjonowani naszą ofertą. 

  W obecnym roku obchodzimy 100 lecie niepodległości  naszego kraju. Wpisując się w świętowanie tego wydarzenia chcemy ogłosić konkurs plastyczny dotyczący tego tematu. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

  Spotkanie w Kasince było też miłą okazją do złożenia życzeń  paniom obchodzącym zasłużone jubileusze pracy w naszej Bibliotece. Wójt Bolesław Żaba życzył dalszych sukcesów i gratulował   40 lat pracy z czytelnikami  Zofii Skolarus – Kierowniczce GBP , 30 lat pracy – Władysławie Krzysztof z Filii w Lubomierzu oraz Halinie Jugowicz z Filii w Rabie Niżnej.

      Systematycznie wprowadzamy nasz księgozbiór do systemu bibliotecznego „ MAK +”, który umożliwia już zdalne przeszukiwanie naszych księgozbiorów. Zapraszamy wszystkich na naszą stronę internetową  www.gbpkasinka.pl , gdzie można znaleźć  wiele informacji na nasz temat . Tam także w zakładce KATALOG można  wyszukiwać posiadane przez nas książki. Aby je wyszukać można także  skorzystać ze strony WWW.SZUKAMKSIĄŻKI.PL 

       Serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.